KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12826009

nr 1282 6009

Ivan Constantin Johansson

(1895-1946), Sverige

Oljemålning, Skärgårdsmotiv. Signerad Constantin. Olja på pannå, 44x64 cm

Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:59:49

Ivan Constantin Johansson

Läs mer om Ivan Constantin Johansson